PATENT ŻEGLARSKI WYMIANA

Wymiana patentu żeglarskiego

Żeglarstwo dla wielu jest nie tylko pasją, lecz sposobem na życie. Praca zespołowa, dyscyplina oraz nauka przydatnych umiejętności to tylko kilka z licznych zalet tego sportu. Sztukę żeglarstwa warto przekazywać już najmniejszym dzieciom, ponieważ sport ten pozwala kształtować charakter młodego człowieka, przekazuje mu prawdziwe wartości oraz uczy komunikacji z innymi uczestnikami wyprawy. Dla posiadaczy patentu żeglarskiego możliwa jest wymiana patentu żeglarskiego na nowy.  

Patent żeglarski wymiana

Polskie prawo wyróżnia trzy patenty żeglarskie, których posiadanie uprawnia do prowadzenia jednostek transportu wodnego ściśle określonych przepisami prawnymi. imprezy-firmowe-olsztyn Wyróżniamy:
  • - patent na żeglarza jachtowego
  • - patent na jachtowego sternika morskiego
  • - patent na kapitana jachtowego.
  Otrzymanie określonego patentu wiąże się ze zdaniem egzaminów pisemnych oraz teoretycznych, potwierdzających wiedzę oraz zdobyte podczas kolonii czy obozów żeglarskich umiejętności. Wraz z dniem 11.04.2013 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki o zmianie systemu stopni żeglarskich. Nowe patenty posiadają zwiększony zakres uprawnień, dlatego konieczna jest wymiana starych patentów na nowe.   Nowe przepisy wprowadzają więcej swobody dla żeglarzy - dzięki zmianom każdy, kto posiada patent żeglarski na jachty śródlądowe do 40 m2 powierzchni żagli ten może zacząć pływać każdym jachtem, możliwym do wyczarterowania na dowolnym akwenie wodnym. Wpisując w wyszukiwarkę "patent żeglarski wymiana" znajdą Państwo informacje o dokumentach, które należy dołączyć do wniosku o wymianę patentu.  

Zmiany

  Wymiana patentu żeglarskiego kosztuje 25 zł dla uczniów i studentów oraz 50 zł dla osoby dorosłej. Zmiana starego dokumentu umożliwi korzystanie z większych jednostek wodnych oraz na dowolnych akwenach. Nowe przepisy likwidują patent sternika jachtowego, który należy wymienić na patent sternika morskiego. Zmiany te działają na korzyść każdego posiadacza patentu sternika jachtowego, ponieważ poz zmianach zyskują oni większy zakres uprawnień.  

Kolonie żeglarskie dla młodzieży

Szkoła charakteru dla młodego człowieka i lekcja pokory - takimi słowami określa się dyscyplinę sportu i turystyki, jaką jest żeglarstwo. Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na kolonie obozy młodzieżowe czy obóz żeglarski? Młody człowiek, w trakcie trwania kolonii uczy się wielu przydatnych w dorosłym życiu umiejętności. To przede wszystkim otwartość na drugiego człowieka, dyscyplina i pokora wobec żywiołu, jakim jest woda. Przebywanie na wspólnym jachcie czy żaglówce łączy młodych ludzi poprzez konieczność nieustannej współpracy czy dbanie o innych uczestników podróży. Usamodzielnienie się przychodzi tutaj niezwykle łatwo, ponieważ na młodego człowieka spada wiele obowiązków, które bez jego pomocy, nie zostaną wykonane.   Żeglarstwo to niezaprzeczalna szkoła życia, dziecko mierzy się z nową wiedzą, nierzadko trudną i skomplikowaną. Dzięki temu młodzi ludzie uczą się myśleć logicznie, rozwiązywać problemy i planować. Naukę żeglowania warto zacząć więc jak najwcześniej. Już pięcioletnie dzieci mogą wziąć udział w kolonii.  
MASZ PYTANIA? 
NAPISZ DO NAS LUB  ZADZWOŃ
info@na-wiatr.pl
+48 609 070 517